Členská schůze

Upozorňujeme na členskou schůzi, která bude 15. 10. 2020 od 18:00 hod v Kometa Pubu

Členská schůze je zrušena

tímto oznamujeme členské základně, že původně plánovaná schůze na čtvrtek 15. 10. 2020 od 18:00 hod v Kometa PUBU (pod DRFG Arénou) je vzhledem k vládnímu nařízení ZRUŠENA.

Jakmile to bude možné, schůzi svoláme, jen teď něvíme kdy.

Přejeme v této době hlavně pevné zdraví a hodně štěstí.

Frantino a Pája

Daruj krev u sv. Anny

Přátelé, kamarádi, Komeťáci,

v několika předchozích týdnech jsme začali připravovat projekt na podporu dárcovství krve ve spojení s Fakultní nemocnicí u svaté Anny.  Do projektu jsme zapojili brněnské hudební kapely a uskupení, kdy zakládající kapelou tohoto projektu se stala kapela BRÜNNFIELD a následně hned po té se přidala i kapela Megafon a k takto spuštěnému projektu se během několika dnů připojili i fanoušci HC Kometa Brno napříč všemi frakcemi.  

Jedná se o projekt, ve kterém chceme společnými silami oslovit nejen obyvatele Brna, ale i obyvatele Jižní Moravy a společně je vyzvat k darování krve.

Jako předvoj tohoto projektu v druhém týdnu měsíce května roku 2020 se 17 hokejistů A-týmu brněnské Komety sešlo v krevní bance ve Fakultní nemocnici u sv. Anny, aby darovali krev. Po několika dnec hráče A-týmu následovali trenéři HC Kometa Brno, kteří přišli darovat krev 26.5.2020. (podrobnosti naleznete na https://hc-kometa.cz/index.asp?cover=nikdy)

Kvůli aktuální situaci s Covid-19 se FNUSA (Fakultní nemocnice u svaté Anny) totiž potýká po znovuobnovení operací s nedostatkem krve a bude potřebovat každou naši pomoc.

Na darování nejcennější tekutiny opravdu nic není, a navíc tím pomůžete spoustu lidem zachránit zdraví či život.

Kometa již několik let spolupracuje s Fakultní nemocnicí u sv. Anny, proto byla tato pomoc téměř samozřejmostí. A jak zní heslo Komety: Jsme jedna velká rodina.

A nyní máme tu možnost všichni a společně můžeme ukázat všem, že fanoušci Komety mají srdce na pravém místě a společně s hudebníky jsou připraveni pomoci těm, kteří to potřebují.

Opravdu se nemáte čeho bát, darovat krev a zachránit tak lidský život je mnohem snazší, než si myslíte. A ten pocit, že jste někomu pomohli, je k nezaplacení. Každý Komeťák je v nemocnici vítán. I v krevní bance Kometě fandí jako správný modrobílý fanoušci, takže budete v dobrých rukách. Proto neváhejte a přijďte pomoc. FNUSA se na vás bude těšit!

Podmínky pro dárcovství krve

Základní podmínky:

  • Věk 18-65 let, prvodárci do 60 let
  • Hmotnost nad 50 kg
  • Platné pojištění v ČR na kompletní péči
  • Dlouhodobý pobyt v ČR
  • Platný občanský průkaz
  • Plynulá komunikace a plné porozumění v češtině
  • Plná zdravotní způsobilost
  • Nerizikové chování stran výskytu infekčních chorob (AIDS, žloutenky, …)

Budete potřebovat:

  1. Kartičku zdravotní pojišťovny
  2. Občanský průkaz

24 hodin před odběrem: nepít alkohol, hodně tekutin, večer omezit tučnou stravu, ráno lehká snídaně a hodně tekutin.

 

Veškeré informace jsou umístěny na facebooku:

https://www.facebook.com/darujkrevufnusa/

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte jej na FB profil napsat. Odpovídat Vám bude přímo paní primářka krevní banky paní MUDr. Jarmila Celerová.

Na výše uvedeném odkaze i našich stránkách Vám brzo sdělíme termín, kdy bude možno darovat krev a budou zde uváděny i další informace týkající se tohoto projektu.

Předběžně byl první termín dárcovství krve stanoven na čtvrtek 11.6.2020 (termín je stanoven symbolicky k blížícímu se mezinárodnímu dni Dárcovství krve)

Vše ostatní se dozvíte na výše zveřejněném FB profilu.

 

Všem předem děkujeme za podporu tohoto projektu.

 
 
 

Copyright © 2011 LAMPO

 
 
počítadlo.abz.cz